14 - 17 Mayıs 2019 Hemşirelik Haftası Etkinlikleri

Fakültemiz ve İÜC Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü, İÜC Kardiyoloji Enstitüsü Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü birlikte planlanan 14 - 17 Mayıs 2019 Hemşirelik Haftası Etkinliklerinin ilk gününde İÜC Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Uzm. Hemş. Selma Kaçar, İÜC Kardiyoloji Enstitüsü Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Uzm. Hemş. Senem Kuşeli Dost, İÜC Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sait Gönen,  İÜC Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Başhekimi Doç.Dr. Zekayi Kutlubay, İÜC Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Sait Mesut Doğan, Dekanımız Prof. Dr. Sevim Buzlu ve İÜC Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Erol İnce Açılış konuşmalarını yaptı.

Ardından öğrencilerimizin ney dinletisi ve “Hemşireler Herkes İçin Sağlık Hedefine Ulaşmada Öncü Bir Ses” paneline yer verildi. Panelde Prof. Dr. Melek Nihal ESİN “Birey, Aile ve Toplum Sağlığının Geliştirilmesinde Bir Güç Olarak Hemşire” Prof. Dr. Ejder Akgün YILDIRIM “Sağaltımın İhmal Edilen Yönü: Ruhsal Yaralar” Uzm. Hemş. Senem Kuşeli DOST “İyileşme ve Hemşirelik: Kalbimize Dokunan Eller, Kalp Sağlığını Korumada Hemşireler Öncü Bir Ses” başlıklı sunumları yaptılar. Program öğrencilerimizin Ege ve Artvin yöresine ait halk oyunları gösterisi ile sona erdi.

Programın ikinci ve üçüncü günü, Haldun Taner’in yazdığı ve eğitmen Abdullah ARSLAN eşliğinde öğrencilerimizin oynadığı “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” tiyatro gösterisi yer aldı. Tiyatronun ardından Dr.Öğr.Üyesi Gönül BODUR’un yönettiği “Hemşirelik Öğrencileri Araştırmaları” paneli, Ali METİN’in eğitmenliğinde öğrencilerin Halk Oyunları ve Tuba ANDAÇ’ın eğitmenliğinde Modern Dans Gösterisi büyük bir ilgiyle izlendi. Program 17 Mayıs günü, eğitmen Recep Alper ÇEVİREL eşliğinde öğrencilerimizin düzenlediği Türk Sanat Müziği Dinletisi ile sona erdi.