Error: undefined is not a constructor (evaluating 't.fotoGenislikim.includes("%")') https://service-cms.istanbulc.edu.tr/api/webclient/js?site=F6D8C4144EFB45BCA23A5E1F9B9526F1:1:2113 invoke@https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/vendor-a003fac506.min.js:20619:24 $controllerInit@https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/vendor-a003fac506.min.js:26021:40 nodeLinkFn@https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/vendor-a003fac506.min.js:24959:44 compositeLinkFn@https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/vendor-a003fac506.min.js:24327:23 publicLinkFn@https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/vendor-a003fac506.min.js:24207:45 https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/disabled-app-b74bf00075.min.js:1:30039 processQueue@https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/vendor-a003fac506.min.js:31751:30 https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/vendor-a003fac506.min.js:31767:39 $eval@https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/vendor-a003fac506.min.js:33019:28 $digest@https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/vendor-a003fac506.min.js:32835:36 $apply@https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/vendor-a003fac506.min.js:33127:31 done@https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/vendor-a003fac506.min.js:27448:53 completeRequest@https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/vendor-a003fac506.min.js:27646:15 requestLoaded@https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/vendor-a003fac506.min.js:27587:24 undefined https://florencenightingale.istanbulc.edu.tr/js/vendor-a003fac506.min.js:29418 İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi

Laboratuvar

Fakülte bünyesinde yer alan laboratuvarlar, öğrencilerin hümanistik yaklaşım ve yeterliliğe dayalı öğrenme kapsamında klinik uygulamaya en yakın ortamı sağlar.Laboratuvarlar teknolojik donanımı ile bilişsel, duyuşsal ve psikomotor açıdan hemşirelik uygulamalarının gelişimine katkıda bulunur.Fakülte hemşirelik esasları laboratuvarı öğrencilerin hümanistik yaklaşım ve yeterliliğe dayalı öğrenme kapsamında klinik uygulamaya en yakın ortamı sağlayan teknolojik donanımı ile bilişsel, duyuşsal ve psikomotor açıdan hemşirelik uygulamalarında gelişimine olanak sağlar. Hemşirelik Esasları dersi kapsamında klinik beceri, uygulama ve hemşirelik bakımına yönelik  bilişsel, duyuşsal ve psikomotor  becerilerin geliştirmesine olanak sağlar.

Fiziksel Donanım

Fakülte binası giriş katının 1 alt katında olup,  alanı şeklinde 203 metrekaredir. Simülatör, maket ve yataklı hasta üniteleri, maket dolapları, ses, kamera ve barkovizyon sistemleri, öğrenci koltuklarının olduğu 2 büyük istasyon şeklindedir. Ayrıca sarf  malzeme dolapları, ve el yıkama ünitesinin yer aldığı 1 odada mevcuttur.Hemşirelik Esasları dersi kapsamında klinik  beceri, uygulama ve hemşirelik bakımına yönelik  bilişsel, duyuşsal ve psikomotor  becerilerin geliştirmesine olanak sağlar. Araştırmacıların da  simülasyon ve beceriye dayalı çalışma yapmaları için yeterli donanım mevcuttur.

Laboratuvarda gerçekleştirilen beceriler için TIKLAYINIZ

Hemşirelik Esasları laboratuvarı ve  araştırma altyapısı hakkında detaylı bilgi ilgili linktedir  

https://arastirmalab.istanbulc.edu.tr/arlab/front/browse_lab.html?labid=1094


Beceri laboratuvarında yer alan maket, cihaz ve simülasyon malzemeleri öğrencilere İç Hastalıkları Hemşireliği, Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği,  Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği’ne yönelik klinik  beceri, uygulama ve hemşirelik bakımına yönelik  bilişsel, duyuşsal ve psikomotor  becerilerin geliştirmesine olanak sağlar.

Fiziksel Donanım

Fakülte binası giriş katının 2 alt katında olup,  alanı 416 metrekaredir. Solda öğrenci giyinme dolapları, el yıkama ünitesi, hasta banyosu, maket odası, sarf malzeme odası, laboratuvar yönetim ofisi, orta alanda simülatörlerin olduğu çalışma masaları, çocuk ve erişkin yataklı hasta üniteleri, ses, kamera, barkovizyon sistemi ve öğrenci koltuklarının olduğu bir plato halinde dizayn edilmiştir.

Laboratuvarda gerçekleştirilen beceriler için TIKLAYINIZ

Beceri laboratuvarı ve araştırma altyapısı hakkında detaylı bilgi ilgili linktedir  

https://arastirmalab.istanbulc.edu.tr/arlab/front/browse_lab.html?labid=1092​​İletişim laboratuvarı özellikle Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Dersi kapsamında olmak üzere öğrencilerin ve araştırmacıların rol canlandırma, grup çalışmaları ve simülasyon yöntemlerini kullanarak, temel iletişim becerileri, terapötik iletişim ve psikiyatrik görüşme için gereken bilişsel ve duyuşsal becerileri ve psikomotor yetkinlikleri kazanmalarına olanak sağlar.​

Fiziksel Donanım

Fakülte binası giriş katının 2 alt katında olup, alanı birbiri ile bağlantılı derslik ve uygulama alanından oluşan 111 (yüz on bir) metrekarelik bir laboratuvardır. Derslik ve uygulama alanı, derslikten görülecek şekilde aynalı cam sistemi ile ayrılmıştır. Derslik ve uygulama alanı arasında ses izolasyonu vardır. Kamera ve ses sistemi mevcut olup, uygulama alanından dersliğe veri iletilebilmektedir. Uygulama alanında dersliğe sesin iletilmesi için tavan mikrofonu, video kaydı için kamera, rol canlandırma uygulamaları için sandalyeler, sedye, etajer, masa, minderler ve sarf malzeme dolabı mevcuttur.

Derslikte ise bilgisayar, bilgisayar masası, projeksiyon, projeksiyon perdesi, ses sistemi, televizyon, el mikrofonu, yaka mikrofonu, öğrenci sıraları ve yazı tahtası bulunmaktadır. Kapasitesi 75 kişiliktir.

Laboratuvarda gerçekleştirilen beceriler için TIKLAYINIZ

İletişim laboratuvarı ve araştırma altyapısı hakkında detaylı bilgi ilgili linktedir

https://arastirmalab.istanbulc.edu.tr/arlab/front/browse_lab.html?labid=1096Fakülte binasının giriş katının bir altında olup, masaüstü bilgisayarlar, projeksiyon cihazı ve projeksiyon perdesi bulunmaktadır. Bilgisayarları sürekli destekleyen güç kaynağı ve jeneratör mevcuttur. Laboratuvar planlı olarak dersler kapsamında kullanılabildiği gibi ders dışı zamanlarda da öğrenciler ders, ödev ve akademik araştırma gibi faaliyetleri için kullanabilmektedir. Öğretim elemanları öğrencilerle bilgisayarda grup çalışması faaliyetleri yapabilmektedir.